FutbolFutbolda ŞiddetGündemŞike ÇetesiŞike DedikodularıŞike Dosyaları

Rıdvan Dilmen, Sedat Şahin soruşturmasında ifade verdi

Rıdvan Dilmen, Sedat Şahin soruşturmasında ifade verdi… Organize suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla tutuklanan Sedat Şahin’e yönelik soruşturma kapsamında eski milli futbolcu Rıdvan Dilmen ifade verdi.

Dilmen’in, Şahin hakkında adli bir soruşturma olup olmadığını öğrenmek için bazı temaslarda bulunduğu öne sürüldü. Savcılık, 2012’nin Ekim ayında suç örgütüne yönelik yürüttüğü soruşturma kapsamında Sedat Şahin, oğlu Erkan Şahin ve kardeşleri Vedat Şahin, Mehmet Şahin’in de aralarında bulunduğu 43 şüpheliyi gözaltına almıştı. Yaklaşık 1 yıl yürütülen soruşturma kapsamında şüpheliler ile ilgili teknik ve fiziki takip yapıldı. Kamuoyunun yakından tanıdığı birçok ismin takıldığı teknik takibe Rıdvan Dilmen de takıldı.

İddiaya göre, yapılan takiplerde Rıdvan Dilmen’in 2011 Ocak ayında tutukluluk sürelerini sınırlayan Ceza Muhakemesi Kanunu’nun (CMK) 102. Maddesi gereğince tahliye edilen Sedat Şahin hakkında yeni bir adli soruşturma olup olmadığını öğrenmek için bazı temaslarda bulunduğu tespit edildi. Bu tespit üzerine Dilmen, Terör ve Organize Suçlarla Mücadelede görevli savcı Ekrem Beyaztaş tarafından ifadeye çağrıldı. Geçtiğimiz hafta Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na gelen Dilmen şüpheli sıfatıyla ifade verdi. Dilmen’in kendisine yöneltilen suçlamaları kabul etmediği belirtildi.

Sedat Şahin, oğlu Erkan Şahin ve kardeşleri Vedat Şahin, Mehmet Şahin’in de aralarında bulunduğu 43 şüpheliden 28’i tutuklama talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk edilmiş, 25 şüpheli tutuklanmıştı.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu