FutbolGündem

Tamer Kıran’dan “Ahlak sınırlarını zorlayan röportaj” için açıklama

Beşiktaş Kulübü Futbol Komitesi Başkanı Tamer Kıran, "Ahlak sınırlarını zorlayan röportaj" için açıklama yaptı...

Pazar günü gündeme bomba gibi düşen Beşiktaş yöneticisi Ahmet Nur Çebi’nin röportajı konusunda siyah – beyazlı kulüp de rahatsız…

Beşiktaş Kulübü’nün resmi internet sitesinden yapılan “Ahlak sınırlarını zorlayan röportaj” açıklaması şöyle;

Futbol Komitesi Başkanımız Tamer Kıran’ın açıklaması şöyledir:

Bir TV kuruluşuna verdiği mülakat sırasında, kanal muhabirin peş peşe dile getirdiği çirkin iddiaların, İkinci Başkanımız Sayın Ahmet Nur Çebi’nin ortaya attığı iddialarmış gibi çarpıtılarak gündem yaratılmaya çalışılmasını, ibretle izliyoruz.

Futbol Komitesi Başkanı olarak öncelikle şunun altını çizmek isterim; Ricardo Quaresma kulübümüzün sözleşmeli futbolcusudur. Futbolcularımızın şeref ve haysiyetini, kişilik ve değerlerini zedeleyici gayri ahlaki hareketler ile şahıslarına dönük saldırı ve spekülasyona yeltenenlerin karşısında, bilinmelidir ki önce BJK olacaktır.

Kendisiyle idari süreçlerde yaşadığımız sorunlar fırsat bilinerek yapılan bu spekülatif hareket, bizim açımızdan, Beşiktaş’a yapılmış demektir. Beşiktaş, futbolcumuzun kişilik hakları ve insani değerlerini gözeterek, her zemin ve platformda bunların savunucusu olacaktır.

Ahlak sınırlarını zorlayan, tümü izlendiğinde spekülasyon yaratma hedefi açık olan söz konusu röportajda, Sayın İkinci Başkanımızın, muhatap bırakılmaya çalışıldığı sorulara karşılık gazetecilik mesleğine saygısından ötürü röportajı kesmediği, buna karşın rahatsızlığını dile getirdiği de görülmektedir. Aynı şekilde kendisinin şahit olmadığı söz konusu iddialara itibar edemeyeceğini defaatle söylediği de röportajın tümünü izleyenlerce açıktır.

Futbolcumuzla yaşanan idari sorunların aşılması sürecinde, maddi manevi, samimi ve yapıcı bir çaba içinde olan İkinci Başkanımız Ahmet Nur Çebi ile futbolcumuz Ricardo Quaresma’yı derinden üzen bu röportaj sonrasında yaratılan spekülasyon ortamına dair değerlendirmeyi, camiamızın ve kamuoyunun vicdan ve takdirine bırakıyoruz.

BJK, kaynağını temel insani değerlerinden alan duruşunu her daim koruyacak, bunun aksi tavır ve tutumların da her daim karşısında olacaktır.

Saygılarımla

NationalTurk Haber

Tamer Kıran
Futbol Komitesi Başkanı

İşte Ahmet Nur Çebi’nin Ahlak sınırlarını zorlayan röportajı

 

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu