FutbolFutbolda ŞiddetGündemŞike ÇetesiŞike DedikodularıŞike Dosyaları

TFF Genel Kurulu.. Ünal Aysal; Hayır oyu vereceğiz!..

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal TFF Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada daha önce açıkladıkları gibi önergeye hayır oyu vereceklerini söyledi. Aysal, “Hayır oyu vereceğiz” dedi.

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal’ın konuşması;

Önergeyi yeniden okursak bunun direk 58. maddenin gizlenmiş değişiklik önergesi olduğunu görürüz. Hatırlayacağınız üzere gerek Fenerbahçe kulübü, gerekse biz ve diğer arkadaşlarımızdan birçoğu 58’e dokunulmaması gerektiğini, maç oynanırken kuralları değiştirmenin huzuru ve güveni sarsacağını defalarca tekrarladık. Bugün getirilen bu önerge bir şekilde bizim bugüne kadar sergilediğimiz duruşun tersini ortaya getirmektedir. Biz bu önergeye hayır oyu kullanacağız. Buradaki asıl sebep ve gerçek şudur.

Burada herhangi bir değişikliğe gittiğiniz takdirde oyun oynanırken kuralı değiştirmek manasına gelir. Bu da kamu vicdanını zedeleyecek bir olaydır. Buna eğer imkan verirsek statlarımızdaki huzuru bir daha hiçbir zaman gerçekleştiremeyiz. Bu değişikliğin bir diğer anlamı da bir yerde uzun vadeli tartışmalara yol açması, bugünden itibaren çözümünün imkansızlaşması haline getirecektir. Çünkü bir değişiklik demek değişikliklerin ucunu sonsuza kadar açmak demektir.

Halbuki biz sorunların çözümünün süratle bulunmasını istiyoruz. Federasyonun bu konuyu oylaması yerine hepimizin bugün bir araya gelerek 8 ay evvel seçmiş olduğumuz federasyonun yönetim kuruluna güven tazelememiz, onların yetkilerini bu sorunların çözümü için kullanmalarında onlara imkan tanımamız bana en sağlıklı formül olarak gelmektedir. Bizim duruşumuz ve görüşümüz budur.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu