FutbolGündem

Trabzonspor Başkanı Şener: Bu sezon hem lig şampiyonluğunu hem de kupayı alacağız

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, bu sezon hem lig şampiyonluğunu hem de Ziraat Türkiye Kupası’nı alacaklarını söyledi. Şener, Radyospor’a yaptığı açıklamada, Eskişehirspor beraberliğinden dolayı taraftarın endişeye kapılmamasını istedi.

Eskişehir beraberliğinde şans faktörü ve milli takımdan yorgun dönen arkadaşların yeteri kadar performans gösterememesi gibi etkenlerin de etkili olduğunu kaydeden Şener, “Şampiyonluk yarışında bunlar olabilir. Kimse merak etmesin biz bu sene şampiyonluğu en güçlü adaylarından bir tanesiyiz.

Biz iki Türkiye Kupası aldık, bunlar küçümsenmemeli. Bu sene hem kupayı hem lig şampiyonluğunu alacağız. Taraftarımız sabırlı olsun. Böyle diyorum; ama ben de heyecanlanıyorum. Ama takımımız iyi yolda, biz bu işi sonuna kadar götürürüz. Sonunda da gülen taraf oluruz” ifadelerini kullandı.

YEKTA VE MUHAMMET’İ TRANSFER EDEBİLİRİZ

Başkan Şener, bordo-mavili takımla isimleri anılan oyuncular Yekta Kurtuluş ve Muhammet Demir’i transfer edebileceklerini dile getirdi. İki oyuncuyu da kendi aramızda çok konuştuklarını belirten Şener, “Muhammet’in Trabzonlu olması bizi cezbediyor. Biz öncelikli olarak Trabzonlu olmasına bakıyoruz. Sonra iyi oyuncu olmasını gözetiyoruz. Yekta, Rize orijinli ve iyi bir orta saha oyuncusu. Teknik direktörümüzün görüşü doğrultusunda bu iki transfer olabilir” dedi.

TEOFİLO PARAYI ÖDESİN VE İSTEDİĞİ YERE GİTSİN

İzinsiz olarak kenti terk eden Teofilo için de ikinci ihtarı çektikleri bilgisini veren Şener, “FIFA nezninde ne yapılması gerekiyorsa yaptık. Menajerinden henüz haber gelmedi; adamı iple bağlayıp getiremezsin. Biz bir sonuç alırız o işten. Gelirse, Şenol Güneş’in takdiri doğrultusunda oynar mı oynamaz mı bakarız; ama bana göre en doğrusu parayı getirip istediği yere gitmesidir” diye konuştu.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu