FutbolGündem

Ünal Aysal istifa edecek mi?..

NationalTurk’ün haberine göre. yetki krizi sonrası istifası gündemde olan Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, Fatih Terim döneminde transfere 122 milyon dolar harcandığını, bu rakamların Mancini döneminde 27, Prandelli döneminde ise 19 milyon dolar olduğunu söyledi.

Galatasaray camiası, bir yıl sonra yeniden Fatih Terim kriziyle karşı karşıya. Başkan Ünal Aysal ile eski teknik direktör Terim arasındaki kriz, dün akşam yapılan Olağanüstü Divan Toplantısı’nda bir kez daha gün yüzüne çıktı. Kongre üyelerinin yüksek maliyetli transferlere tepki göstermesi üzerine kürsüye gelerek eleştirilere yanıt veren Ünal Aysal şunları söyledi:

“İlk teknik direktörümüz (Fatih Terim) döneminde transferlere 122.4 milyon Dolar harcadık. Mancini döneminde 27.6 milyon dolar, Prandelli Beyefendi döneminde 19.4 milyon Dolar ödedik.”

Aysal, bu sözlerle yüksek transfer giderlerinin sorumlusu olarak Fatih Terim’i işaret etti.

Bu arada kongre üyesi Hayri Kozak’ın Basketbol A.Ş. kurulması çalışmalarını eleştirmesi üzerine Aysal, istifa edebileceği sinyali verdi. Hayri Kozak’ın ‘Yetki isteği reddedilirse başkan ne yapar?’ sorusuna Ünal Aysal, “Genel Kurul’da ‘2016’ya kadar burada kalmak istiyorum ama sonrasında istemiyorum çünkü artık yaşlandım’ dedim. ‘2016’ya kadar kalırım’ demedim. Ne yapacağımın kararını yarınki( bugün ) toplantıda arkadaşlarımla konuştuktan sonra arz edeceğim” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu