FutbolPolitika

Vekillerden Fatih Terim’e Tepki Büyüyor

Aldığı 135 bin YTL’lik maaşla ilgili TBMM’de yapılan eleştirilere sinirlenip, “550 milletvekili var ama bir tek Fatih Terim var” diyen Milli Takım Teknik Direktörü’ne milletvekilleri bu sözlerle cevap verdi.

Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim’in, “Benim maaşım çok konuşuluyor. Meclis’te aldığım maaşla ilgili bir sürü tartışma yapıldı. Ben onların maaşlarını sorguluyor muyum? Türkiye’de 550 milletvekili var, ama bir tek Fatih Terim var” sözlerine, vekillerden sert tepki geldi.

İktidar ve muhalefet milletvekilleri, Milli Takımlar Teknik Direktörü Terim’i sert sözlerle eleştirdiler.

VATAN’a konuşan vekillerin sözleri şöyle:

* CHP İzmir Milletvekili Ahmet Ersin:

Ahmet ErsinTerim sık sık milletvekillerine laf atıyor. Kendine gelsin. Milletvekillerine laf söyleyen, demokrasinin kabesine de dil uzatıyor demektir. Haddini aşan sözler söylemesin.

* AKP Sivas Milletvekili Selami Uzun:

Selami Uzun Türkiye’de de binlerce teknik direktör var. Biz onu biriyle kıyaslamıyoruz. Mütevazi olsun, kendisi kazanır.

* CHP Gaziantep Milletvekili Yaşar Ağyüz:

Yaşar Ağyüz550 kişi olarak Türkiye’nin menfaatine siyasetle çözüm yolu üretirken, Milli Takım’ın başarısıyla da övünüyoruz. Bu övüncümüzden payını alan Fatih Terim’in sözleri, narsizmden başka bir şey değildir.

* CHP Adıyaman Milletvekili Şevket Köse:

Şevket KöseBu yoğurdun bolluğu nereden geliyor? 550 milletvekilinin hepsi birer Fatih Terim’dir. Terim’in sözleri kabul edilemez, kınıyorum.

* CHP Sivas Milletvekili Malik Ejder Özdemir:

Malik Ejder ÖzdemirTerim’in, maaşı ile ilgili eleştirileri milletvekilleri gibi olgunlukla karşılaması gerekir. Milletvekilini halk seçer, Terim kendisini kimin seçtiğine dönüp baksın.

* MHP Afyon Milletvekili Abdülkadir Akcan:

Abdülkadir AkcanBu tip tartışmalar ne bize ne Fatih Terim’e bir yel kazandırmaz. Futbol federasyonunun tespit ettiği bir rakam var. Yabancı teknik adam getirdiğinizde daha mı az ödeyeceksiniz? Ancak Terim’in milletvekilleri ile ilgili değerlendirmesine de kesinlikle katılmıyorum. Bu sözleri değerlendirmeye benim terbiyem imkan vermez.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu