FutbolGündemTransfer

Beşiktaş Kulübü’nden Futbol Federasyonu’na Drogba sorgusu!..

Beşiktaş Kulübü’nden Futbol Federasyonu’na Drogba sorgusu!.. Beşiktaş ara transfer dönemi kapandıktan sonra Federasyon’un kapısını çalıp transfer için yoklama yaptı. ‘Hayır’ cevabı alınca hala lisansı çıkmayan Drogba’nın durumunu sordu…

Beşiktaş yönetiminin geçtiğimiz hafta TFF’ye ilginç bir girişimde bulunduğu ortaya çıktı. Futbol Komitesi Başkanı Tamer Kıran’ın, “Niang’ı son anda yetiştirdik. Transferin son günü 1 Şubat geçti ancak Afrika Kupası’nda oynayan bir oyuncuyu renklerimize katmak istiyoruz. İmkanı var mı?” diye sorduğu öğrenildi.

Sabah Gazetesi’nde yer alan habere göre, TFF yetkilileri, bu konularda kuralları iyi bilen Beşiktaş’ın isteğinin ciddi mi yoksa bir açık aramak için mi yapıldığı konusunda kararsız kaldığı, “Bu mümkün değil. Uluslararası sertifika girişi talebi yapılması gerekiyor. Geriye dönük işlem yapamayız” cevabını verdiği kaydedildi.

Bunun üzerine Beşiktaş yönetiminin, “Drogba’nın hala TFF’nin sisteminde kaydı yok. 1 Şubat akşamına kadar konsolosluk üzerinden de olsa noterli ıslak imzaların atılmış, sağlık kontrolünün tamamlanmış ve evrakların girişi yapılmış olması gerekmiyor mu? Lisans için sertifika girişi nasıl yapıldı? Eğer evraklar sonra tamamlanabiliyorsa herkes için eşitlik ilkesi geçerli olsun” ifadesini kullandılar.

TFF yetkililerinin, “Drogba’da bir sorun yok. Her şey kitabına uygun” yanıtını verdiği öğrenildi. Galatasaray yönetimi, Drogba’nın bonservisinin Çarşamba günü Türkiye Futbol Federasyonu’na ulaşacağına kesin gözüyle bakıyor.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu