FutbolGündemTransfer

Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav’dan Bakan Suat Kılıç’a sitem!..

Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav’dan Suat Kılıç’a sitem!.. Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, ”Ankara’da zaten seyirci yok. Spor bakanımız, şehir merkezine 30 kilometre uzaklıktaki Eskişehir yoluna stat yapma kararı almış, çok üzüldük” dedi.

Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret eden Cavcav, ailesinin Rumeli’den Türkiye’ye uzanan hayat hikayesini anlattı. HTSpor’un haberine göre, İlhan Cavcav, babasının 1897 yılında Rumeli’den Bursa’ya irtica ettiğini belirterek, ailesinin Yozgat, Adana ve son olarak Ankara’ya göç ettiğini dile getirdi.

Babasının 4 kez evlendiğini söyleyen Cavcav, ilkokulu Atatürk Orman Çiftliği’nde tamamladıktan sonra Atatürk Lisesi’nde öğrenimine devam etiğini ifade etti. ”İngilizce dışında bütün derslerim 5’ti” diyen Cavcav, sözlerini şöyle sürdürdü:

”Yabancı dilden ya sıfır ya da bir alırdım. Hocam kanaat notu kullanıyorlardı. İngilizce kitabına bak bak, bir şey anlamıyorum. Delikanlı çağına gelince babama ‘ben okula gitmeyeceğim’ dedim. Babam da ‘otur vezneye’ dedi. 50 tonluk un fabrikası inşa etmişlerdi. 14 yaşında fabrikanın veznesine oturdum. Tam 64 yıldır bir fiil çalışıyorum. Yılda 15 gün tatilim yok ama işimi seviyorum.”

Cavcav, futbol hayatına da değinerek, ”Aski Spor, PTT ve Bahçelievler kulüplerinde top koşturdum. Daha sonra yöneticilik hayatım başladı” diye konuştu. Bahçelievler Kulübü’nde futbol hayatını noktaladığını anlatan Cavcav, şöyle konuştu:

”Forvet mevkisinde oynuyordum. Fenerbahçe ve Ankaragücü 4 bin lira transfer teklifinde bulundu. Fabrikada vezneden ayrılamadığım için kabul etmedim. Bahçelievler’de hocam beni PTT’ye karşı eski takımım olduğu için oynatmadı. Ben de hocama futbolu bırakıyorum dedim. O günden sonra futbol oynamadım. Bir yıl Hacettepespor’da başkan yardımcılığı yaptıktan sonra Gençlerbirliği’nde yöneticilik teklifi geldi. Ben de kabul ettim. Gençlerbirliği ile tanışmam böyle oldu. Bugünlere Allah’a çok şükür geldik.”

STAT KONUSU

Cavcav, Ankara’ya yapılması planlanan stat konusuna da dikkati çekerek, ”Ankara’da zaten seyirci yok. Spor bakanımız, şehir merkezine 30 kilometre uzaklıktaki Eskişehir yoluna stat yapma kararı almış, çok üzüldük. Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın statları şehir merkezinde. Başbakanımız ve Cumhurbaşkanımızdan kuruluş yıl dönümümüz münasebetiyle randevu talep ederek stat konusundaki düşüncelerimizi paylaşacağız” ifadelerini kullandı.

Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Güray Soysal’ın ”35 yıldır kulübün başkanısın, veliahdını ortaya çıkarmadın. Veliahdın kim başkan? sorusuna ise Cavcav, ”Gençlerbirliği benim için kanıma bulaşmış veba mikrobu gibi. Elim, ayağım tutuğu müddetçe kulübüme hizmet etmek isterim” cevabını verdi.

NationalTurk Haber
Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu