Gündem

Milli Takımda Şimdi de Ayhan Sakatlandı !

Milli Takımda Şimdi de Ayhan Sakatlandı !

Ayhan yarıda bıraktı!
A Milli Futbol Takımı, 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası finallerinde grubundaki son rakibi Çek Cumhuriyeti ile yapacağı maçın hazırlıklarını basına kapalı olarak Teknik direktör Fatih Terim gözetiminde yapılan ve yaklaşık 1 saat süren çalışmaya İsviçre maçında forma giyen yaptığı antrenmana 7 oyuncu katılmazken katılan 8 oyuncudan Ayhan ağrısı nedeniyle antrenmanı yarıda bıraktı!

TFF Resmi Sitesinde bu habere yer verilmemesi dikkat çekerken ;

Sürekli oluşan sakatlıklar nedeniyle yarı sahada 4’er kişilik 2 takım halinde maç yapıldı !

Sürekli oluşan sakatlıklar nedeniyle yarı sahada 4’er kişilik 2 takım halinde maç yapan millilerde sakatlıkları süren Gökhan Zan, Emre Belözoğlu, Servet Çetin, Tümer Metin ve Gökdeniz Karadeniz katılamazken, Emre Aşık ve Hakan Balta kontrollu olarak birinci grupta normal programı uyguladılar.

Colovray Spor Merkezi'nde de Sakatlıklar Sürüyor !Milli Takımımız’da akşamki antrenman iki ayrı grup halinde planlanıp uygulandı. Birinci grupta maçta 45 dakika ve üzeri oynayan futbolcular otelde özel alanda rejenerasyon, havuz içi egzersiz, germe egzersizleri ve masaj uygulamalarına tabi tutuldu.

İkinci gruptaki oyuncular ise Nyon’daki antrenman sahasında yüksek yoğunlukta bir çalışma gerçekleştirdi. Antrenman sırasında problemleri oluşan Emre Güngör ve Ayhan Akman sağlık ekibi kontrolü sonunda çalışmayı yarıda bıraktı.

MR’ları çekilen oyuncularımızdan Servet Çetin Pazar günkü maça yetiştirilmeye çalışılıyor!

Hamit "Başarının gerçek mimarı hepimize örnek olan Servet'tir. Servet'e hayranım. Biz isviçre maçı öncesinde ve soyunma odasında birbirimizi motive ettik" diyerek, Terim'i yok saydı.MR’ları çekilen oyuncularımızdan Servet Çetin’in sol dizindeki sakatlığıyla ilgili olumsuz bir gelişme olmadığı tespit edilirken İsviçre karşılaşmasında özellikle saha şartlarının zor, mücadele düzeyinin yüksek olması nedeniyle gövdeyi kalçaya bağlayan kaslarında bir miktar ödem olduğu belirlendi.

Bölgenin tedavisine hemen başlanarak futbolcunun Pazar günkü maça yetiştirtirilmesi için çalışmalar yoğunlaştırıldı.

Tümer Metin’in yapılan radyolojik değerlendirmesinde kasık bölgesindeki Zorlanma görüldü !
İsviçre maçının devre arasında oyundan çıkan futbolcularımızdan Tümer Metin’in kasığında meydana gelen ağrı nedeniyle MR’ı çekildi.

Tümer Metin’in yapılan radyolojik değerlendirmesinde kasık bölgesindeki ağrısının sebebinin sağ uyluk iç yan bölümündeki bir kas ile karın ön duvarı orta bölümündeki bir kasın kemiğe yapışma yerlerinde zorlanma ve ödem olduğu tespit edildi.

Emre Aşık'a 9 dikiş atıldı !Karın sol yan duvarı kaslarına maç sırasında aldığı darbe nedeniyle ağrı ve kas içi kanaması mevcut olan Gökdeniz Karadeniz’in ise tedavisine hemen başlandı. Gökdeniz’in birkaç gün takımla antrenmana çıkmasının mümkün olmadığı öngörüsü oluştu.

Emre Aşık’a maç sonrası hastanede estetik cerrahi müdahale yapıldı. Futbolcuya 9 dikiş atıldı ve bir sonraki maç için tedavisine devam ediliyor.

Başına aldığı darbeyle saçlı derinin sol yanında açık yaralanması bulunan Hakan Balta’ya da dört dikiş atılarak yarası kapatıldı.

Ay-yıldızlı ekip, Çek Cumhuriyeti maçı hazırlıklarını yarın TSİ 19.00’da yapacağı çalışmayla sürdürecek

Centre Sportiv de Colovray-Nyon / Futbolistan

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
%d