FutbolGündem

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener; Burak için bir talep gelmedi

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener adı Galatasaray ve Avrupa kulüpleri ile anılan Burak Yılmaz için “Burak’ın transferiyle ilgili bize gelen bir talep yok” dedi. Şener, “Fildişi Milli Takımı stoperi ile görüşmelerimiz belli bir noktaya kadar geldi” dedi.

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener hem Şenol Güneş hem de iç ve dış transfer konusunda açıklamalar yaptı. Ntvspor’un haberine göre, Şener, Bodrum’da gazetecilere yaptığı açıklamada ”Şenol hocayla görüştük, bir sorun yok. Hoca tatile gitti. Onun verdiği listeye göre transfer çalışmaları devam ediyor. Bir sıkıntı yok. Biz ne kadar Trabzonsporlu isek, Şenol hoca da o kadar Trabzonsporlu” dedi.

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener; Burak için bir talep gelmedi

Hakkında transfer iddiaları çıkan Burak Yılmaz’ın Trabzonspor’un sözleşmeli futbolcusu olduğunu hatırlatan Şener, ”Burak’ın transferiyle ilgili bir talep, ya da bize ulaşan bir şey yok. Burak zaten milli takımla gitti. Menajeri de bizi aramadı. Sadece gazetelerde yazılıp çiziliyor. Burak bizim oyuncumuz. Bizde de her zaman mutlu olduğunu söylüyor. Dolayısıyla bir sıkıntımız yok” diye konuştu.

Başkan Şener; Fildişi Milli Takımı stoperiyle iligileniyoruz

Şener, ekonomik kriz nedeniyle Türkiye’de büyük transfer yapabilen takım sayısının belli sayıda olduğunu, Trabzonspor’un da ihtiyaçlarına göre transfer yapacağını söyledi. Takımda bir stoper eksiği olduğunu, bu eksiği gidermeye çalıştıklarını anlatan Şener, Gençlerbirliği’nden Yasin Öztekin ile protokol yaptıklarını kaydetti.

Şu anda resmi transfer değil, protokol yapılabildiğine işaret eden Şener, Leicester City’de forma giyen Souleymane Bamba’yı kastederek ”Fildişi Milli Takımı stoperi ile görüşmelerimiz belli bir noktaya kadar geldi” dedi.

Şener, Eskişehirsporlu Alper Potuk içinse “Eskişehir’deki Alper arkadaşımızın fiyatı biraz yüksek, biraz daha düşünüyoruz onu. Zaten süre de var. Onun dışında yerli oyuncu almaya çalışıyoruz” diye konuştu.

Sadri Şener; UEFA’nın kararını bekliyoruz

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, UEFA’nın 30 Mayıs’a kadar Türk takımları hakkındaki kararını açıklamasının beklendiğini belirterek, şöyle konuştu; Biz de bu kararı bekliyoruz. Buradaki sonuçlara göre transfer çalışması yapılacak. Bütün Türkiye’yi yasakladığı zaman transferi bırak, eldeki bütün futbolcular gider. Yabancılar gider, yerliler yurt dışına gider.

Şener, Türkiye Futbol Federasyonu’nun yeni yönetimini ilk zamanlar desteklediğini, ancak aldığı son kararlardan sonra federasyon hakkında pek olumlu şeyler söyleyemeyeceğini kaydetti.

NationalTurk Haber
Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu