FutbolFutbolda ŞiddetGündem

Fenerbahçeli 10 taraftar gözaltına alındı!..

NationalTurk’ün haberine göre, Fenerbahçeli 10 taraftar gözaltına alındı!.. Seyircisiz oynanan Fenerbahçe Bate Borisov maçı sırasında stadın dışından sahaya paraşütlü havai fişek atılması ile ilgili olarak polis ekipleri 10 Fenerbahçe taraftarını gözaltına aldı.

Hatırlanacağı gibi Fenerbahçe- Bate Borisov maçı sırasında Şükrü Saraçoğlu Stadyumu’nun dışından atılan paraşütlü havai fişeklerden bazıları stadın içine düşmüştü. Oyunun bir süre durmasına neden olan havai fişekler ayrıca bir Türk bayrağının da yanmasına neden olmuştu.

UEFA olay sonrası Fenerbahçe’ye 60 bin EURO para cezası ve bir maç seyircisiz oynama cezası verirken 2 yıl içinde herhangi bir saha olayı yaşanması durumunda Fenerbahçe’nin UEFA organizasyonlarından men edileceğini açıklamıştı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından yaşanan olayların ardından başlatılan soruşturmada paraşütlü havai fişek attıkları tespit edilen 10 kişi bu sabah saatlerinde gözaltına alındı. Gasp Büro Amirliğine getirilen şüphelilerden 3’ü yaşı küçük olduğu gerekçesiyle Çocuk Koruma Şube Müdürlüğüne götürüldü.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu